pondělí 31. května 2010

Working class hero na mnoho způsobů...


Tak jsem projížděl Youtube a říkal jsem si, že si pustím něco od Johna Lennona a taky se od něj naučim něco na kytaru. Zrak mi padl na písničku Working class hero, která patří mezi mé nejoblíbenější..S velkým překvapením jsem zjistil kolik verzí existuje..Jak je tahle písnička u interpretů oblíbená..Dovolím si teda recenzovat pár těchto cover verzí..


Marianne Faithfull - Tahle hodně netradiční verze ve mě zanechala spíše pozitivní dojem. Pěkné využití kytar a bicích. Hlas zpěvačky vcelku hezký, občas mi ovšem přijde, že se k písničce nehodí, místami trošku zbytečně uřvané. Celkově zajímavé, něco nového.


Green day - Řekl bych, že v podání Green day se jedná o rozhodně nejpovedenější cover ze všech zde zmíněných. Krásný přechod pouze od kytary a basy k bicím, později elektrické kytaře. Písnička má šťávu, navíc hlas B. J. Armstronga se hodí k interpretaci takovéto skladby. Má onen naléhavý tón. Verze Green day není příliš přeplácaná, možná jen konec mohl být o něco malinko odlehčenější.


Ozzy Osbourne - Verze určená snad jen pro fanoušky Ozzyho. Osbournovo specifický hlas asi jen tak někdo nepřekousne. Jinak kompozice je jednoduchá, nic příliš novátorského. Chce to více poslechů, na první potěší asi jen opravdu fanoušky O. O.


Marilyn Manson - Hudební kompozice stejná jako u J. Lennona. Hlas Marilyna je hodně "vyřvaný", na mě možná až příliš. Chybí mi v něm trocha melodičnosti, stačila by jen trocha. Marilyn vsadil na utrpitelskou notu a v této písničce mu to i díky textu vychází. Není to špatné.


Manic street preachers - Hodně zelektrizovaná verze. Místy trošku moc uřvané. Zbytečně hlasité. Tomuhle songu sluší klidnější styl více.


Samozřejmě verzí je spousta, osttně koukněte na youtube a napište do komentářů jak se vám, která líbí. Já osobně preferuju Green Day :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat